Výmena čelného skla

Napísať odpoveď
Jay_T1
Registrovaný člen SEAT Fórum
Dátum registrácie: Pondelok, 15. Novembra 2021, 13:22
Auto: Leon 5F ('13-)
Pohlavie: Muž
Okres: HE - Humenné

Výmena čelného skla

Príspevok od používateľa Jay_T1 »

Čaute, chystám sa meniť čelné sklo na Seat Leon 3 (2013). Viete mi odporučiť nejakú značku + prípadné skúsenosti s kvalitou čelných skiel? Oplatí sa ísť do drahšieho Pilkingtonu alebo postačí lacnejší Nordglass? :) Rozmýšľam, že ho rovno dám ešte prelepiť transparentnou ochrannou fóliou.
Ďakujem! :drinks:
Používateľov profilový obrázok
Ivan Ryban
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Dátum registrácie: Štvrtok, 28. Novembra 2013, 23:29
Auto: Altea FreeTrack ('07-)
Okres: DT - Detva

Re: Výmena čelného skla

Príspevok od používateľa Ivan Ryban »

Budem aj ja rád za informácie k tomuto, pretože na Tarracu ideme meniť tretí krát sklo (3x, slovom TRI), každú zimu, čo ho máme, raz prasklo, vždy výmena za originál v autorizáku a vždy ako z kvetu makového. Takže originálny diel neodporúčam, ale možno na Leone sú tie sklá trvácnejšie, na Tarracu nie. Tento rok nás to práve čaká znova, tak tiež chcem vedieť, či zvoliť niečo iné. V sklo servise mi spomínali nejaký Sekurit, že to ide aj do prvovýroby a že nič iné na trhu nieto, tak neviem, či to bude lepšie, alebo nie..

No a tento rok sa nám podarila ďubka aj na Altei, prvý krát zatiaľ, ale nepokračuje ďalej, tak zatiaľ nemeníme, ale keby sa rozbehla, aby som vedel, do čoho ísť..

Prvý krát tiež počujem o fólii.. tá sa dáva zvonku hneď na nové sklo? A reálne to vie pomôcť??

Diky
Jay_T1

Ahoj, mne bolo tiež odporúčané sklo Sekurit od saint-gobain, tak uvidíme, možno už dnes auto zaveziem do autoskla. A fólie áno existujú, ale či to funguje neviem :D preto som to aj spomenul, lebo by som bol rád, ak by sa niekto k tomu vyjadril, či sa to oplatí alebo nie alebo či to je totálna blbosť :D

je aj veľa stránok, kde ju ponúkajú, ale podľa mňa by to mohlo ako tak ochrániť, hlavne ak človek chodí často po diaľnici ako ja :D
napr.
https://www.autofolie-suntek.sk/autofolie-cire-ochranne
https://www.pb-folex.sk/index.php/clearplex.html
Jay_T1

Ivan Ryban napísal: Štvrtok, 14. Apríla 2022, 14:48 Budem aj ja rád za informácie k tomuto, pretože na Tarracu ideme meniť tretí krát sklo (3x, slovom TRI), každú zimu, čo ho máme, raz prasklo, vždy výmena za originál v autorizáku a vždy ako z kvetu makového. Takže originálny diel neodporúčam, ale možno na Leone sú tie sklá trvácnejšie, na Tarracu nie. Tento rok nás to práve čaká znova, tak tiež chcem vedieť, či zvoliť niečo iné. V sklo servise mi spomínali nejaký Sekurit, že to ide aj do prvovýroby a že nič iné na trhu nieto, tak neviem, či to bude lepšie, alebo nie..

No a tento rok sa nám podarila ďubka aj na Altei, prvý krát zatiaľ, ale nepokračuje ďalej, tak zatiaľ nemeníme, ale keby sa rozbehla, aby som vedel, do čoho ísť..

Prvý krát tiež počujem o fólii.. tá sa dáva zvonku hneď na nové sklo? A reálne to vie pomôcť??

Diky
Zdravím, tak včera som dal vymeniť čelné sklo, namontovali mi tam Sekurit od Saint-gobain ako som spomínal. Pýtal som sa aj na fóliu na čelnom skle a odhovorili ma od toho :)
Fóliu sa oplatí mať iba na veľmi drahých autách, ktoré nie sú v prevádzke každý deň. Dokonca aj stierače vedia poškodiť tú fóliu a časom by sa cez tú fóliu údajne aj zle pozeralo keďže tých škrabancov by tam bolo omnoho viac ako na samotnom skle. A taký ostrejší kamienok vie preraziť aj fóliu aj sklo. Radšej odporúčajú pripoistiť si čelné sklo či už v PZP alebo havarijku :)
Pekný deň :)
Ivan Ryban
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Člen SEAT Fórum lvl. 2

Ahoj, ja som dnes s Tarracom nahlásil poistnú udalosť a idem to dať meniť do autorizáku, opäť.. Nie, že by som bol s tým spokojný s originál sklom, ale pokiaľ je v záruke (6 rokov) viem, že sa hocičo záručné bude oveľa ľahšie riešiť u nich pokiaľ oni robia všetky zásahy.. mimo autorizáku si v podstate nechávam iba meniť brzdy a prezúvať kolesá..

ďakujem za info ohľadom fólie, nebudem to teda ani riešiť.

a daj potom vedieť po budúcej zime, ako vzdorovalo sklo kamienkom, ak by si mal možnosť vyskúšať nejakú spŕšku. Keď budem meniť budúcu zimu, možno ho už zoberiem, ak dáš dobrú recenziu :)

na Altei je zatiaľ jamka, ak budem riešiť, zrejme práve Sekurit.. a medzitým na ňu skúsim pripoistiť na PZP sklo..
Ivan Ryban
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Člen SEAT Fórum lvl. 2

Tak som sa dva dni nevedel dovolať do autorizáku pánovi, čo rieši poistné udalosti (sklo na Tarracu išlo cez havarijnú), tak som to dal vymeniť inde :D spravili mi to v EUROP AUTOSKLO Zvolen ešte v deň dovezenia (zavolal som o druhej poobede, o tretej som doviezol auto a o piatej bolo hotové), je tam SEKURIT tak budem budúcu zimu priebežne informovať koľko vydrží :D
Napísať odpoveď

Návrat na "Karoséria"