ako rozobrat dvere na leone 1P

Používateľov profilový obrázok
lol4
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Dátum registrácie: 20 Jún 2012, 19:49
Auto: Leon 1P ('05-13)
Pohlavie: Muž
Okres: PD - Prievidza

Re: ako rozobrat dvere na leone 1P

Príspevok od používateľa lol4 »

Ja som rozoberal spolujazdcove a tiež "zábava" strašná :rol: ..ale podarilo sa, no problém sa aj tak úplne neodstránil. Nerobí to stále, len keď prejdem po úseku, kde je napríklad spoj na moste alebo rýchlejšie po nejak "rozvlnenej" ceste (nie hrbole alebo tak, proste deformovaná cesta od brzdenia ťažkých áut), niečo mi tam zaklepe / zarezonuje. Ťažko sa to opisuje. ..netuším už ale, čo by to mohlo robiť. Tie vodiace kolajničky sú zasunuté do tapacíru pomocou takých dvoch kolíkov na každej lište. Medzi tie spodné kolíky a tapacír som dal penu ale hore ma to nenapadlo a už som to mal zložené. Všetko som poriadne podoťahoval, nič som neurval. Neviete, čo by to ešte mohlo byť? Všetky ostatné dvere sú ticho..
Obrázok
buco76
Poriadkový dozor
Poriadkový dozor
Dátum registrácie: 17 Sep 2013, 19:38

Príspevok od používateľa buco76 »

:cool: :cool: mas moj obdiv.. :)
Obrázok

VW golf variant 7,5
2,0 Tdi 110kw, 4motion, dynamic full led

Ex Seat Leon 1P
1,9 TDi 94 kW chip Maxtuning , FR look, millers oils nanodrive , AP sportfahrwerke , Dectane LED black/smoke , Alpine , MAK Koln

Dacia Duster https://www.seatclubslovakia.com/viewto ... 84&t=18319

Golf
https://www.seatclubslovakia.com/viewt ... &t=18324
TomasWaynE
Registrovaný člen SEAT Fórum
Dátum registrácie: 22 Júl 2018, 14:38
Okres: SI - Skalica

Príspevok od používateľa TomasWaynE »

Keby ešte náhodou niekto potreboval vedieť, ako rozobrať tie dvere tak tu je video návod na ktorý som narazil na youtube.

lookisvk
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Dátum registrácie: 11 Okt 2015, 15:23
Okres: TN - Trenčín

Príspevok od používateľa lookisvk »

Katastrofa. Modlim sa aby som to uz nemusel znova rozoberat. Vymena repro potom vytlmovanie a vymena zamku ma tak znechutili ze by som dal tento tapacir za trest tomu inzinierkovi co ho vymslel rozoberat nonstop aspon tyzden v vkuse :D
R91sk
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Dátum registrácie: 09 Aug 2015, 01:16
Okres: RA - Revúca

Príspevok od používateľa R91sk »

Už to mám tiež natrénované mal som to uz X krát dole a hore len tie klipy nevydržia večnosť...
stugi-leon
Dátum registrácie: 01 Aug 2015, 07:08
Auto: Leon 1M ('99-'05)
Okres: NZ - Nové Zámky

Príspevok od používateľa stugi-leon »

Čaute, ako som pozeral je to zaujimavé rozoberanie, ja mám ešte jednu otázku a ako sa dá dať dole zrkadlo na šoférových dverách? Zajtra kamarát mi bude striekať dvere, lebo som ich mal trocha do búchané len to je, že ja musím odmontovať celé zrkadlo.
lol4
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Dátum registrácie: 20 Jún 2012, 19:49

Príspevok od používateľa lol4 »

Musíš dať dole tapacír a z vnútornej strany je chytené skrutkami. ..neviem presne aký je k tomu prístup, možno bude niekto lepšie vedieť. ..príjemnú zábavu :":
Obrázok
martin1p
Dátum registrácie: 25 Aug 2021, 15:20

Príspevok od používateľa martin1p »

Diskusia uz starsia, ale pridam aj ja moje skusenosti. Ten clovek co robil design tych dveri musel mat tazky den. Nemaju to vsetky VAGy, toto je spanielska pomsta.

Kvoli VAGovskej chorobe - zamky dveri - som musel davat dole tapacir. Ten som pri prvom poskodeni poskodil podobne ako tu uz bolo spomenute. Na konci som uz bol viac nastvany, podarilo sa mi ohnut aj tie kovove voditka na mechanizme (tie co idu z vnutornej strany tapaciru). Zohnal som si z bazosu dalsi a skusal som to nahodit spravne.

Podla mna skrutky nie su problem, su dost viditelne. Spodne 2 skrutky tapaciru drzia aj mechanizmus stahovania okien. A aby to nebolo malo tak tie "lyziny" su zapichnute zo zadu do tapaciru. Horna cast mechanizmu je "vo vnutri dveri", to robi problem trosku pri skladani.
S tapacirom musi ist aj dole cely mechanizmus stahovania okna (preto to saskovanie s lepiacou paskou). Chutovka nastava s tym "bielym plastsom" kde sa tapacir zasuva do samotneho zamku dveri. Osobne som na to neprisiel ako by to bolo mozne vysunut (tj hore a potom doprava) bez poskodenia. O nahodeni uz ani nehovorim. Rozobral som aj zamok dveri (klucku) - vybral samotny zamok a odpojil lanko. Vtedy to slo vybrat spravne. Mam taky pocit, ze takto je to ofiko aj podla Elsy.

Ja som teda postupoval takto:
- odlupnut madlo dveri a calunenie, vybrat reproduktor (pomoze to pri davani tapaciru spat)
- odkrutkovat vsetky skrutky tapaciru (pri tejto faze treba najst skrutky co drzia sklo, odmontovat, sklo dat hore)
- odmontovat klucku, vybrat zamok, odpojit lanko z klucky
- potiahnut tapacir smerom hore, potom doprava (smerom k autu) aby sa vytiahola cast tapaciru zo zamky
- odpojit kable a tiahla
- vybrat tapacir spolu s mechanizmom stahovania okna
Napísať odpoveď

Návrat na "Karoséria"